VIP283: Historyjka kryminalna | Learn Polish Webinar [1:04:56]

Please login. This content (text, video, mp3) is available for active VIP Club members and All-In-One Plan users only. Not a member yet? Please choose your plan and register your account.

“Piotr your method is very very very good. I am so glad to learn about your teaching. Today at the doctor, I already feel confident speaking. Thank you Piotr.”

Masz pytanie? Napisz do mnie



    Subscribe
    Notify of
    guest
    5 Comments
    Oldest
    Newest Most Voted
    Ed Kozak
    Ed Kozak
    9 years ago

    Cześć Piotrze. Moje słownik nie ma słowa ?zapito?, tylko ?zabity?,
    ?zabita?, ?zabite? y nie rozumiem jak się je używa. Mógłbyś to wyjaśnić więcej? Także, czy
    jest jakiś powód dlaczego nie się napisało ?został zapity?? ?Zapito? nie jest przymiotnikiem, prawda? Ale co to jest?

    Piotr RealPolish
    9 years ago
    Reply to  Ed Kozak

    Powinno być “został zabity”, czyli ktoś go zabił (zamiast litery “b” napisałem “p”).
    Istnieje też słowo “zapity”. Jest używane w języku potocznym. Człowiek zapity, to taki który ciągle pije alkohol. Np. “On zapił się na śmierć” – czyli umarł z powodu przedawkowania alkoholu.
    Oczywiście w naszym opowiadaniu powinno być “zabito go”, albo “został zabity”.
    Czy teraz wszystko rozumiesz?

    Ed Kozak
    Ed Kozak
    9 years ago

    Dziękuję Piotrze. Właściwie, ja popelniłem błąd y napisałem “zapito”. Napisałeś “zabito”. Tak rozumiem teraz y także nauczyiłem się coś nowego o “zapity”.

    Piotr RealPolish
    9 years ago
    Reply to  Ed Kozak

    To dobrze, teraz wiesz co to znaczy “zapity facet” i “zabity facet” :)

    Ed Kozak
    Ed Kozak
    9 years ago

    Zgadza się. Dopóki nie pomylę tych dwóch, ;-)

    More posts

    5
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x