Please login. This content (text, video, mp3) is available for active VIP Club members and All-In-One Plan users only.
Not a member yet? Please choose your plan and register your account.
Co mówią słuchacze?
“Piotr your method is very very very good. I am so glad to learn about your teaching. Today at the doctor, I already feel confident speaking. Thank you Piotr.”
Cześć Piotrze. Moje słownik nie ma słowa ?zapito?, tylko ?zabity?,
?zabita?, ?zabite? y nie rozumiem jak się je używa. Mógłbyś to wyjaśnić więcej? Także, czy
jest jakiś powód dlaczego nie się napisało ?został zapity?? ?Zapito? nie jest przymiotnikiem, prawda? Ale co to jest?
Powinno być “został zabity”, czyli ktoś go zabił (zamiast litery “b” napisałem “p”).
Istnieje też słowo “zapity”. Jest używane w języku potocznym. Człowiek zapity, to taki który ciągle pije alkohol. Np. “On zapił się na śmierć” – czyli umarł z powodu przedawkowania alkoholu.
Oczywiście w naszym opowiadaniu powinno być “zabito go”, albo “został zabity”.
Czy teraz wszystko rozumiesz?
Dziękuję Piotrze. Właściwie, ja popelniłem błąd y napisałem “zapito”. Napisałeś “zabito”. Tak rozumiem teraz y także nauczyiłem się coś nowego o “zapity”.
Cześć Piotrze. Moje słownik nie ma słowa ?zapito?, tylko ?zabity?,
?zabita?, ?zabite? y nie rozumiem jak się je używa. Mógłbyś to wyjaśnić więcej? Także, czy
jest jakiś powód dlaczego nie się napisało ?został zapity?? ?Zapito? nie jest przymiotnikiem, prawda? Ale co to jest?
Powinno być “został zabity”, czyli ktoś go zabił (zamiast litery “b” napisałem “p”).
Istnieje też słowo “zapity”. Jest używane w języku potocznym. Człowiek zapity, to taki który ciągle pije alkohol. Np. “On zapił się na śmierć” – czyli umarł z powodu przedawkowania alkoholu.
Oczywiście w naszym opowiadaniu powinno być “zabito go”, albo “został zabity”.
Czy teraz wszystko rozumiesz?
Dziękuję Piotrze. Właściwie, ja popelniłem błąd y napisałem “zapito”. Napisałeś “zabito”. Tak rozumiem teraz y także nauczyiłem się coś nowego o “zapity”.
To dobrze, teraz wiesz co to znaczy “zapity facet” i “zabity facet” :)
Zgadza się. Dopóki nie pomylę tych dwóch, ;-)