Pierwszy śnieg tej zimy

Cześć, witajcie!
Dzisiaj pierwszy śnieg w tym roku.
Pierwszy raz padał śnieg tej zimy.
Myślałem już, że w tym roku nie będzie śniegu ale jednak spadł.
Zobaczcie jak kaczkom zimno, siedzą tutaj i marzną.
Nie ma jeszcze dużo śniegu ale staw, który tutaj jest powoli zamarza, bo jest mróz od kilku dni.
Nie martwcie się o kaczki, bo ludzie przynoszą im jedzenie – zresztą one są przyzwyczajone (do zimna).
Zobaczcie, kiedy tu przyszedłem od razu przypływają.
Chcą żeby im rzucić coś do jedzenia.
Płyną jedna za drugą.
Niestety ja zapomniałem wziąć chleb i nie mam nic dla nich, ale następnym razem kiedy będę tu szedł na pewno wrzucę im coś do jedzenia.
Staw powoli zamarza i robi się na wodzie lód.
I tak to wygląda pierwszy dzień śnieżny w Warszawie.
Trzymajcie się, to tyle na dzisiaj, pa, pa!


“Piotr your method is very very very good. I am so glad to learn about your teaching. Today at the doctor, I already feel confident speaking. Thank you Piotr.”

Masz pytanie? Napisz do mnie



    Subscribe
    Notify of
    guest
    26 Comments
    Oldest
    Newest Most Voted
    Ron
    Ron
    12 years ago

    wciąż nie ma śniegu w Szkojci, ale my tu rzakdo dostajemy, 3 lub 4 tygodni na rok jak najwięcej. Pozdrawiam

    Ron
    Ron
    12 years ago

    prawdopodobnie na wysokych górach jest trochę śniegu. Britania jest wyspa więc gdziekolwiek się znajduje nigdzie jesteś od morza. Też mamy ciepły golfstrom z Ameryki który przyjde do nas. To powoduje że, chociaż jesteśmy bardzo na północy, nie jest niska temperatura. Dzisiaj jest 5C. Mówimy że tutaj nigdy nie jest strasznie zimno a nigdy nie jest gorąco :)

    Ron
    Ron
    12 years ago
    Reply to  Ron

    jesteś daleko od morza chciałem powiedzieć

    Artem
    Artem
    12 years ago

    Cześć, Piotr!

    Niestety przyjechałem do Warszawy w piątek, kiedy akurat padał okropny deszcz, było bardzo nieprzyjemnie. Ale wciąż potem powstał mróz i już nie było tak brudno na ulicach, chociaż zimno.

    Już jadę do Krakowa, zobaczymy, jaka tam jest pogoda, a przy okazji dziękuję Ci, Piotr, bardzo serdecznie, to jest częściowo też Twoja zasługa, że mogę tak podróżować po Polsce, nie pytając pań w kasach “Czy pani rozumie po angielsku”, jak robiłem jeszcze kilka miesięcy temu :)

    Pozdrawiam,
    Artem

    Tamar
    Tamar
    12 years ago

    U nas jeszcze nie ma śniegu, ale według prognozy pogody w weekend będzie… zobaczymy… Mam nadzieję jednak, że przynajmniej trochę śńiegu będzie, bo jaka to zima bez śniegu?

    Tamar
    Tamar
    12 years ago

    u nas jeszcze zachodny wiatr… z reguły to znaczy deszcz… ale od jutra ma zmienić. Za kilka dni we wschodniej belgii będzie śnieg. Na zachodzie kraju jednak, tzn blisko morza, pewnie nie będzie. Ja mieszkam na wschodzie, u nas w zimie zawsze jest zimniej, a w lecie cieplej.

    Marina
    Marina
    12 years ago

    Witam Piotr!
    Chcę ostrzec, że nie można karmić kaczek chlebem, ponieważ można ich skrzywdzić.
    ?hlebem można karmić gołębie i wróbelki :)
    Kaczek można karmić kaszą perłową lub jęczmienią, lub specjalną karmą dla ptaków.

    Susan
    Susan
    12 years ago

    Dzięn dobry! To jest taki słodki! Nigdy nie widziałam, że kaczki pływają jedna za drugą w takiej długiej kolejce. Wydaje mi się, że polski kaczki są bardzo grzeczne!

    W północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych nie mieliśmy dużo śniegu podczas tej zimy. Czasami jest bardzo zimno, nawet -20C. Mój pies miał problem bo jest bardzo zimno, i bolą mu łapki jak spacerujemy. Ale on uwielbia być na żewnątrz i mimo bólu nie chce wrócić do domu. Jezeli bedzie zimno jeszcze raz, chyba muszę kupić buty dla niego. Myślę, że psy z butami wyglądają głupio, ale byłoby to konieczne dla bezpieczeństwa i zdrowia.

    Serdecznie pozdrawiam! :)

    Susan
    Susan
    12 years ago

    Masz rację! Mój sąsiad ma charta, który musi nosić płaszcz (czy ‘kurtkę’? Nie wiem ktore słowe jest lepszy w tym przypadku) cały rok z wyjątkiem latem, bo on nie toleruje zimno wcale. On jest bardzo wrazliwy. Czasmi ubranie dla psów są potrzebne. Następny raz, że Jobie jest ubrana, proszę robić zdjęcia i załadować do sieci. Ona jest śliczna; zawsze przyjemny widzieć ją.

    Susan
    Susan
    12 years ago

    Dziękuję za zdjęcia; ona jest piękna!
    :-)

    Tamar
    Tamar
    12 years ago

    Brakuje butów :) Ja zawsze zastawiam się jak psy to robią bez butów. My zawsze chodzimy w ciepłych butach, w rękawicach… i nadal jest nam zimno!

    Tamar
    Tamar
    12 years ago

    zastanawiam :)

    Svetlana
    Svetlana
    12 years ago

    Cześć Piotr! Jak się masz? Mają piękne kaczki! Szczególnie kaczki w paski. A co przyjazny! W Odessie, gdzie mieszkam,w parku ma również staw, gdzie kaczki życia, dwa białe łabędzie, ryby i żółwia. Domki kaczki są na wodzie. Przez środku stawu. Na pewno kaczki ukrywają i śpi w nocy. Ja po prostu nie wiem :)) Blisko jest firma, która dba o tych ryb i ptaków. Tak, oni zawsze mają jedzenie.

    W regionie Mikołajów gdzie jestem dzisiaj z rodzicami(jest to również na południe Ukrainy) mają dziś 9 stopni mrózu i opadów śniegu. i Nasze psy też od czasu do czasu podnieść stopkę piszczą od mrózu. Koty natychmiast uruchomić ukryć się w ciepłe domu. Po południu słońce pięknie świeci! Wszystko jest pokryte śniegiem! Połyskue każdy płatek śniegu!

    Svetlana
    Svetlana
    12 years ago

    Absolutnie nie mam pojęcia co zima robi żółwia. Może ona śpi na dnie ….
    Wiem, że ludzie łamać lód na stawie żeby ryby oddychają. Ostatni raz byłem na stawie w jesieni. Nie wiem, że kaczki i łabędzie odleciały … Prawdopodobnie naszy leniwy też. Oni też są karmione

    :) :) :)

    Svetlana
    Svetlana
    12 years ago

    W Odessie, jest mróz, nie wiem, prawda,ile … W regionie Mikołajów dziś 15 stopni.

    sergio
    sergio
    12 years ago

    Cześć Piotr!
    Tu w Kurytybie (W południowej Brazylii)jest bardzo gorąco +30C.
    Pozdrawiam Serdecznie.

    More posts

    26
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x