Learn Polish from Video: Śniadanie wielkanocne

“Piotr your method is very very very good. I am so glad to learn about your teaching. Today at the doctor, I already feel confident speaking. Thank you Piotr.”

Masz pytanie? Napisz do mnie



    Subscribe
    Notify of
    guest
    14 Comments
    Oldest
    Newest Most Voted
    meltem
    meltem
    13 years ago

    Wesołych Świąt

    Tamar
    Tamar
    13 years ago

    Cześć Piotr!
    To ładny filmik!
    Myślałam, że nasze śniadanie wielkanocne było bardzo uroczyste… ale jeśli widzę to wszystko, wydaje mi się, że nasze śniadanie było raczej proste, prawie postne :) Już wiesz, że u nas nie ma święconki, i oczywiście, że nie miałyśmy mięsa? Miałyśmy słodki chleb z jajkami, jaja czekoladowe i owoce. To też było bardzo smaczne.
    Wszystkiego najlepszego!

    Tamar
    Tamar
    13 years ago

    Tak… ale “nigdy nie mów nigdy”. Z Reguły nie jemy mięsa, jednak tak jak wszędzie zdarzają się wyjątki, np. jeśli ktoś jest chory, wtedy może jeść mięsa. Ja naprawdę nigdy nie jem mięsa, i czuję się świetnie :)

    Tamar
    Tamar
    13 years ago

    Tak, w Belgii jest wiele wegetarian, nie tylko w klasztorze. Ale lubię jeść ryby! Na obiad wielkanocny miałyśmy łososia.

    Tamar
    Tamar
    13 years ago

    czy wielu wegetarian ?

    Aleks Sokolovski
    Aleks Sokolovski
    13 years ago

    Cześć, Piotr, cześć wszystkim!

    Wesołych Świąt Wielkanocnych!!!

    Wczoraj oglądaliśmy twój nowy filmik. Myślę, że dania na stole były bardzo smaczne :). Było bardzo ciekawe wszystko to zobaczyć.
    Ja również zrobilem swoją kosziczek z jajami, kiełbasą i chlebem. W sobotę wraz z córką i synem chodziłem na Wielkanocną mszę do kościoła. Szkoda, że w Warszawie zła pogoda i jeszcze się nie skończyła zima. My w Samarze już trzy dni mamy wiosnę. Wczoraj i dzisiaj mamy 10 stopni Celsjusza, bardzo ciepło i słonecznie.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Aleks

    Aniko
    Aniko
    13 years ago

    Aa…jestem głodna :D
    Jak po węgiersku się mówi: “umiecie żyć”!
    U nas też padało śnieg pierwszego dnia Wielkanocy. Ale już jest wiosna! :)

    Anna
    Anna
    11 years ago

    o Piotze! :) Następnym razem muszę przyjechać do Polski na Wielkanoc aby spróbować wszyscy te smakołyki!

    Piotr RealPolish
    11 years ago
    Reply to  Anna

    Oczywiście! Ale przed nami przecież Boże Narodzenie… też będą smakołyki :)

    More posts

    14
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x