Learn Polish from Video: Choinka

Witajcie moi drodzy!
Tym razem chciałem pokazać Wam jak choinka znalazła się w naszym domu.
Pojechaliśmy kupić choinkę na specjalny bazarek choinkowy.
A tam pan pomógł nam zapakować choinkę.
Taki specjalny przyrząd do pakowania choinek.
Potem obciął ją nam troszeczkę, tak żeby łatwo było ją wstawić do stojaka.
Później musieliśmy zawieźć tę choinkę do domu.
Jechaliśmy malutkim autobusem. O, to właśnie ten autobus.
Na szczęście nie było dużo ludzi i mogliśmy wejść razem z choinką do środka.
Ledwo mieściła się w domu.
Ubieranie to była dla nas wielka frajda, bawiliśmy się przy tym doskonale.
Tylko Jobie cały czas obserwowała nas, nie chciało jej się nic robić.
Sami zobaczcie, jak szybko ubraliśmy choinkę.

Moi drodzy, życzę Wam wszystkiego najlepszego w te Święta Bożego Narodzenia.
Zdrowych, wesołych, szczęśliwych, wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

“Piotr your method is very very very good. I am so glad to learn about your teaching. Today at the doctor, I already feel confident speaking. Thank you Piotr.”

Masz pytanie? Napisz do mnie



    Subscribe
    Notify of
    guest
    13 Comments
    Oldest
    Newest Most Voted
    Tamar
    Tamar
    11 years ago

    Piękną macie choinkę! My nie musimy jechać do bazaru, żeby kupić choinkę, tylko wybieramy drzewko z lasu :) A po świętach znowu sadzimy je. Czasami, gdy jest wielki mróz, musimy kupić choinkę, ale w tym roku jest dość ciepło, więc mamy własne drzewko :) Wczoraj, razem z Labber poszłyśmy już po choinkę, ale ubierzemy ją dopiero 24.

    Piotr RealPolish
    11 years ago
    Reply to  Tamar

    Macie chyba swój prywatny las, dlatego możecie tak zrobić. My musimy kupować w specjalnych miejscach. Sprzedawca musi mieć dokumenty, że ma legalne drzewka. Za każdą choinkę wyciętą w lesie sadzone są następne. To są specjalne plantacje choinek :)

    Tamar
    Tamar
    11 years ago

    Zgadza się, mamy prywatny las. Oczywiście, że nie można odebrać choinki z jakiegokolwiek lasu! Ale jeśli chcesz, to możesz dojechać do nas po choinkę, mamy ich więcej. A może to trochę daleko…

    Piotr RealPolish
    11 years ago
    Reply to  Tamar

    Może za rok, bo już mamy ubraną choinkę ;)

    Tamar
    Tamar
    11 years ago

    Dobra! :D

    Jurij
    Jurij
    11 years ago

    Piękna choinka i ciekawy filmik. Dzięki!

    Anna
    Anna
    11 years ago

    Mój młodszy kot poluje na choinkowe bombki) Szczególny interes ma równeż do włosia anielskiego. Musiałam usunuć wszystke dolne bombki, bo przewraca całą choinkę. Czy Jobie nic takiego nie robi?

    Piotr RealPolish
    11 years ago
    Reply to  Anna

    Nie, Jobie nie ściąga bombek, chyba nie pachną kiełbasą… ;)

    Tamar
    Tamar
    11 years ago
    Reply to  Anna

    Przecież Jobie nie jest kotem :) Gdy byłam dzieckiem, w domu mieliśmy koty, i mieliś,y taki sam problem, ale wydaje mi się, że psy tego nie robią.

    Piotr RealPolish
    11 years ago
    Reply to  Tamar

    To prawda, Jobie nie interesuje się choinką, woli wylegiwać się na kanapie ;)

    Anna
    Anna
    11 years ago
    Reply to  Tamar

    Tamar, to co mi poradziłaby skoro masz doświadczenie w tym pytaniu? :)

    Tamar
    Tamar
    11 years ago
    Reply to  Anna

    No tak, jak już zrobiliście… bombki do góry… A my po pewnym czasie mieliśmy tylko drewniane bombki, a nie szklane. Powodzenia!

    Anna
    Anna
    11 years ago
    Reply to  Tamar

    o, drewniane bombki to ciekawa idea, dzęki Tamar! i Wesołych Świąt!

    More posts

    13
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x