Learn Polish from Video: Wycieczka

Tym razem filmik rysunkowy, jestem ciekaw jak Wam się spodoba.


Cześć, witam Was bardzo serdecznie.
Dziś chcę opowiedzieć troszeczkę o swoich planach, o tym co będę robił w najbliższym czasie.
Zanim o tym opowiem chcę Wam podziękować za to, że słuchacie moich audycji i za to, że chcecie uczyć się ze mną języka polskiego.
Być może nie poznajecie mojego głosu, być może mój głos zmienił się troszeczkę. Ostatnio dopadła mnie alergia, od kilku dni mam katar alergiczny. Mam jednak nadzieję, że mimo to zrozumiecie to co do Was powiem.

Słuchajcie, w następnym tygodniu wybieram się z moją rodziną w góry. Wszyscy razem pojedziemy w góry. Ja, moja żona, córka i pies pojedziemy razem w góry. Czy pojedziemy pociągiem? Nie, nie pojedziemy pociągiem. Nie polecimy też samolotem. Pojedziemy samochodem.

Ale zanim pojedziemy musimy przygotować wszystkie rzeczy, które ze sobą zabierzemy. Musimy przygotować ubrania czyli koszulki, spodnie, bieliznę. Musimy przygotować buty. Zabierzemy też jedzenie dla Jobie, czyli naszego psa. Nie możemy też zapomnieć o małej piłeczce dla Jobie. Nie będziemy brać dużej piłki. Weźmiemy małą piłeczkę. Wszystkie rzeczy włożymy do toreb i plecaków. Potem cały bagaż włożymy do bagażnika.

Wyruszymy w drogę wcześnie rano, wyjedziemy o 6:00 rano. Podróż będzie trwała 5 godzin. Na miejscu będziemy o 11:00 Po drodze zatrzymamy się dwa razy. Napijemy się wody, a Jobie zrobi siusiu.

W górach będziemy 7 dni. Będziemy mieszkać w małym domku. Nie w dużym domu, tylko w małym domku. Mam nadzieję, że będzie ładna pogoda, będzie świeciło słońce i nie będzie padał deszcz. Będziemy musieli uważać, bo w górach pogoda zmienia się bardzo szybko. Mam nadzieję, że nie będzie burzy. Jeśli będzie dobra pogoda, to codziennie będziemy wszyscy chodzić po górach. Będziemy robić wycieczki każdego dnia. Zrobimy sobie kilka wycieczek, będziemy chodzić różnymi szlakami, różnymi drogami. Myślę, że wejdziemy na najwyższą górę w okolicy.

Gdy minie 7 dni wrócimy do domu, do Warszawy. Żal będzie wracać, ale wszystko kiedyś się kończy.
Na dziś to wszystko. Pozdrawiam Was serdecznie, życzę miłych wakacji. Trzymajcie się – pa, pa!

“Piotr your method is very very very good. I am so glad to learn about your teaching. Today at the doctor, I already feel confident speaking. Thank you Piotr.”

Masz pytanie? Napisz do mnie



    Subscribe
    Notify of
    guest
    10 Comments
    Oldest
    Newest Most Voted
    Maxim
    Maxim
    13 years ago

    Piotr, życzę ci szybciej wyzdrowieć, żeby z dobrym humorem i zdrowym przeprowadzić wycieczke, a także twojej rodzinie. Pojedziecie w Zakopane?
    Będę czekały twojego powrotu i sprawozdania o przeprowadzonym urlopie, a jeszcze było by nie źle wideo!
    Piotr, jedno słowo nie mogę przetłumaczyć – “siusiu”.
    Powodzenia!!!!

    Maxim
    Maxim
    13 years ago

    a wszystko domyśliłem się, że takie ?siusiu? :-)

    Gabi
    Gabi
    13 years ago
    Reply to  Maxim

    He-he, ja też nie znam to słowo, ale domyślam się co może znaczyć, co psy muszą robić od czasu do czasu, i chyba nie tylko psy, ma także ludzi, szczególnie jeśli napiją się wody. ;)

    Gabi
    Gabi
    13 years ago
    Reply to  Gabi

    * ALE także ludzi: napisałam “ma” co po włosku znaczy “ale”… Widzi się, że za szybko pisałam. :D

    Gabi
    Gabi
    13 years ago

    Piotrze, dzięki, zrobiłeś bardzo śliczne wideo! :) Ja też życzę Ci szybkiego powrotu do pełnego zdrowia i miłych wakacjach, dobry odpoczynek i dużo wesołych i radosnych momentów z Twoją rodziną! :)

    lonley heart
    lonley heart
    13 years ago

    czesc piotr .. zycze ci szybkiego powrotu do zdrowia .. dziekuje za piekne wideo .. ja nie uwazam ze twoj glos zmienil .. hhhh nie martw sie jeszcze masz ladne glos ;)…… pozdrawiam twoja rodzine

    More posts

    10
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x