This podcast is for Polish learners. This time I invite you to visit Kazimierz Dolny, a small town in Poland. It is a considerable tourist attraction as one of the most beautifully situated little towns in Poland. This interesting way you will improve your listening comprehension.
-For active members only-
-For active members only-
Muzyka:
Stringed Disco Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Autumn Day Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Witam wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam do posłuchania podcastu realpolish.pl Tu uczymy się polskiego bez wkuwania słówek, bez uczenia się na pamięć zasad gramatycznych, tu po prostu słuchamy ciekawych historii, tu opowiadam wam ciekawe historie, tu możecie czytać transkrypcje i w ten sposób uczyć się języka polskiego podświadomie, bez świadomego uczenia się na pamięć.
To naprawdę jest bardzo dobra metoda wypróbowałem na sobie. W ten sposób uczyłem się hiszpańskiego, angielskiego i w ten sposób chcę Wam pomagać uczyć się języka polskiego.
Ja mam na imię Piotr, dla tych którzy mnie jeszcze nie znają, i prowadzę ten podcast już od kilku lat i udało mi się pomóc już wielu, wielu, wielu osobom, więc mam nadzieję, że będę mógł to robić dłużej i będę mógł pomagać Wam wszystkim uczyć się polskiego właśnie w ten sposób.
Jeśli lubicie słuchać historii po polsku, różnych opowiadań, to myślę, że to jest dobre miejsce. Jeśli lubicie uczyć się gramatyki, możecie to robić, ale ja nie odpowiadam za rezultaty. Ja myślę, że lepiej jest dużo słuchać i dużo czytać.
Kochani dziś przygotowałem dla was filmik zatem jeśli słuchacie przez iTunes to polecam przełączyć się na stronę Real Polish i poszukać podcastu 335. W tej chwili to ostatni podcast, najnowszy, w którym pokażę Wam filmik z naszego ostatniego wyjazdu do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Właśnie wróciliśmy z Kazimierza i tam nagrałem filmik dla Was. Chciałbym Wam pokazać to małe miasteczko i opowiedzieć trochę więcej na temat Kazimierza Dolnego. Bardzo fajne miejsce, polecam odwiedzić.
Ale zanim zanim pokażę Wam filmik o Kazimierzu Dolnym nad Wisłą chciałbym żebyśmy posłuchali nagrania, które dostałem Etkera, Eckharta przepraszam bardzo, przepraszamy Eckharta. Od Eckharta z Drezna z Niemiec posłuchajmy jak Eckhart mówi fajnie po polsku. Jeśli macie chęć to zapraszam Was również do przesyłania swoich nagrań. Z przyjemnością prezentuje Wasze nagrania wiem, że to daje motywację innym. Kiedy słyszymy jak ktoś uczy się, kiedy widzimy, że ma te same problemy jak my, to nie wydaje nam się wtedy, że jesteśmy inni. Nie, nie, nie wszyscy jesteśmy tacy sami, wszyscy mamy takie same mózgi i wszyscy możemy nauczyć się języka dowolnego. Nasza głowa, nasz mózg to maszyna do uczenia się języków, naprawdę tak jest.
Zależy tylko jaką metodę stosujemy. Niestety metoda, która jest w szkole jest metodą chyba prowadzoną od średniowiecza w szkołach i naprawdę jest przestarzała. Badania naukowe wykazują, że o wiele lepiej uczyć się w sposób naturalny. Okej, ale zagadałem się trochę, a film dzisiaj długi, film długi zatem przechodzimy najpierw do nagrania od Eckharta. Posłuchajmy co powiedział Eckhart.
Cześć Piotr! Christian tu
Oj, a ja powiedziałem, że Eckhart przed mikrofonem. Przepraszam, przepraszam, nie wiem dlaczego tak powiedziałem. Pomyliło mi się. Oczywiście Christian. Mamy nagranie od Christiana. Wydaje mi się, że niedawno miałem nagranie również od Eckharta i przepraszam Was obu, że pokręciłem imiona. Chodzi mi oczywiście od Christiana. Słuchamy dalej.
Jestem w Dreźnie w Niemczech. Jestem byłym abonentem. Nie wiem, dużo czasu nie byłem na twojej stronie internetowej. Nie byłem w internecie aby tam się uczyć. Na FB mam twoje wiadomości, nawet każdego dnia i to jest wspaniałe.
Cieszę się, że jesteś i cieszę się, że robisz takie doskonałe… taką doskonałą pracę. Pomagasz mi dużo i korzystam często z tego materiału, który ty – brakuje mi słów w tym momencie. Bardzo dziękuję za wszystko, to jest wiadomość od Niemca, jestem Christian.
Myślę, że kiedyś możemy się spotkać w Warszawie. Być może w tym roku, nie wiem.
A! Na przykład Sylwester. Sylwester w Warszawie, o! wspaniałe, tak, mam nowy pomysł, będę tam około końca miesiąca, brakuje mi nazwy tego miesiąca (grudzień), ale na końcu roku będę w Warszawie i kiedy masz czas będziemy tam się spotykać tam. Na przykład w pierwszy dzień Nowego Roku. To by było wspaniałe.
Tak, dziękuję za wszystko i na razie, pa, pa!
Cześć Piotrze, mówi do ciebie Alexandra albo jeśli po polsku to Ola. Jestem z Ukrainy, mieszkam we Lwowie z mężem. Mam 31 lat. Chcę ci bardzo, bardzo serdecznie podziękować za to co robisz. Naprawdę jakiś cud.
Zaczęłam tak seriozno (na poważnie) uczyć się polskiego od wiosny tego roku. Przedtem byłam w Polsce i mogłam powiedzieć tylko: dziękuję, do zobaczenia, przepraszam, coś pokazać albo uśmiechać się.
Wiesz, że ludzie, którzy nie rozmawiają w języku obcym bardzo uśmiechają się, aby coś wyjaśnić. To było wiosną, a potem zaczęłam uczyć się polskiego i najważniejszym źródłem mojej nauki były twoje podcasty.
Ale oprócz tego też uczyłam się trochę gramatyki, grałam w różne gry, takie do zapamiętywania słów. Potem kilka tygodni temu byłam w Polsce ponownie i to było tak dziwne, że już mogłam sobie poradzić, coś zapytać w sklepie, coś się powiedzieć, spotkać ludzi w pociągach, dać sobie radę, przeczytać, zrozumieć i czułam się w Polsce bardzo dobrze.
Teraz po tej ostatniej przejażdżce (wycieczce) jestem jeszcze bardziej zmotywowana i uczę się polskiego jeszcze intensywniej.
Dlaczego uczę się polskiego? Tak naprawdę chciałam już od dawna go znać, dlatego, że moi przodkowie, jeden mój pradziadek z linii taty i drugi mój pradziadek z linii mamy byli Polakami.
I tu przerwę na moment Aleksandrze. Przepraszam, że przerywam, ale nagranie jest bardzo długie ma około 15 minut dlatego musiałem wyciąć całą historię rodziny, ponieważ nasz podcast zrobiłby się bardzo, bardzo, bardzo długi. Dlatego przepraszam Aleksandrę, ale wyciąłem środek nagrania. Zatem posłuchajmy jeszcze co powiedziała na koniec Aleksandra.
A na sam koniec chcę opowiedzieć historię jak spotkałam się, jak poznałam twój kurs, twoje podcasty. Jechaliśmy jednego razu z moim przyjacielem, który teraz mieszka w Polsce. Jechaliśmy do Karpat, on był w Ukrainie z wizytą, chciał zobaczyć swoich starych przyjaciół. I zapytałam go jak on uczy się języka polskiego. Jak tak stało się że może w nim rozmawiać.
Odpowiedział mi, że jest taki kurs nazywa się realpolish.com (pl) i kiedy zapytałam co to za kurs, nic mi nie mówił tylko coś zaczął szukać w swojej komórce, potem wziął swoje słuchawki, dał mi je i kiedy mówiłam, że nic nie zrozumiem, mówi – zrozumiesz.
I tak zaczął się mój pierwszy podcast z twoich podcastów, to było o komórkach mózgu. Bardzo ciekawe i byłam bardzo zdziwiona, że naprawdę wszystko rozumiem, bo jeśli nie wszystko to 80 procent słów i każde słowo, którego nie rozumiem tłumaczysz.
I od tego czasu zaczęła się moja nauka polskiego… ale nie, moja nauka polskiego zaczęła się trochę później, od tego czasu już wiem, że istnieją takie twoje podcasty świetne, które nadają się naprawdę dla początkujących z wielką motywacją.
Dziękuję ci za wszystko jeszcze raz, pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie. Sorry za takie długie, długie nagranie, ale mam nadzieję, że wszystko jest ok, bo to jest moje pierwsze naprawdę, dziękuję bardzo, do zobaczenia.
Dzięki, dzięki!
Dziękuję bardzo Aleksandro za twoje nagranie. Przepraszam cię, że musiałem skrócić, ale nagranie było zbyt długie nasz podcast wydłużyłby się zbytnio, a i tak jest już dość długi dlatego zamierzam już kończyć. Dlatego chcę z Wami się już pożegnać. Dziękuję Wam za wasze nagrania, za wasze listy, które do mnie przysyłacie.
Czekam na więcej oczywiście, czekam na wasze kolejne wiadomości od was, na wasze nagrania na wasze listy, na wasze komentarze. Jeśli macie jakieś pytania, to proszę przysyłajcie je do mnie, a ja postaram się na nie odpowiedzieć.
Na dziś to już wszystko. Zachęcam Was do słuchania do czytania. Jeśli macie chęć zapraszam do klubu VIP. Klub VIP pozwala Wam czytać wszystkie transkrypcje podcastów, również wiele filmików, które wrzucam na bieżąco jest tylko dla osób, które subskrybują klub VIP, które są aktywnymi członkami klubu VIP.
To wszystko na dziś, zapraszam Was na kolejne spotkania, Dziękuję bardzo serdecznie, trzymajcie się cześć pa, pa!
Real Polish PODCAST, Seria 7 (2018) | POSTĘP: Seria 7 (2018)
- RP341: Dlaczego w kosmosie jest samochód?
- RP340: Jak działa homeopatia
- RP339: A gdyby I wojna światowa nie wybuchła…?
- RP338: Dziady – pradawny zwyczaj spotykania się z duszami
- RP337: Tajemniczy manuskrypt Wojnicza
- RP336: Czy żywność GMO jest niezdrowa?
- RP335: Krótka wycieczka do Kazimierza Dolnego
- RP334: Mikołaj Kopernik
- RP333: Dlaczego śpimy
- RP332: Wakacje na Kaszubach
- RP331: Wakacje na Pomorzu
- RP330: Etyka przyszłości
- RP329: Samorozwój – Nie dajmy się zwariować!
- RP328: Jaka będzie nasza przyszłość?
- RP327: Moi koledzy z Korei Północnej
- RP326: Adam Mickiewicz i Turcja
- RP325: John Lennon i jego czasy
- RP324: Polacy w Kanadzie
- RP323: Logiczny problem zła
- RP322: Historia Ukrainy w skrócie
- RP321: Tunele czasoprzestrzenne
- RP320: Kazimierz Jagiellończyk
- RP319: Co to jest bitcoin
- RP318: Rozmowa z Jasonem
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.