In this episode of Learn Real Polish Podcast I’m going to tell you about my friends from North Korea. It will be extensive listening in Polish. Of course you have also full transcription, so you can listen and read in Polish at the same time.
-For active members only-
-For active members only-
Muzyka:
Stringed Disco Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Autumn Day Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Cześć moi drodzy! Jak się macie? Witam wszystkich bardzo serdecznie! Cieszę się, że znowu możemy się spotkać. Nie bezpośrednio, nie twarzą w twarz, ale jednak mogę gościć w waszych domach, samochodach, czasami podróżuję nawet z Wami samolotem. Bardzo się cieszę, że słuchacie podcastów, że są dla Was interesujące i jak sami mówicie, pomagają Wam w nauce języka polskiego. Bardzo mnie to cieszy, ten podcast jest właśnie po to, żeby pomagać Wam w nauce języka polskiego i po to, żebyście rozwijali swoje możliwości porozumiewania się po polsku, po to żebyście lepiej rozumieli po polsku, żebyście uczyli się nowych słów i w ogóle, żebyście przyjemnie spędzali czas.
Dziękuję Wam za Wasze nagranie, które do mnie przysyłacie, za wasze podziękowania. Nie wszystkie od razu udaje mi się umieścić w podcaście, czasami musicie poczekać trochę dłużej tak jak Bronek.
Jakiś czas dostałem nagranie od Bronka, chciałbym, żebyśmy teraz posłuchali tego nagrania. Zapraszam!
Jakiś czas temu dostałem nagranie od Bronka. Chciałbym, żebyśmy razem teraz posłuchali tego nagrania.
Cześć Piotrze! Tu mówi Bronek, to znaczy tak naprawdę mam na imię Brennan. Ja jestem ze Stanów Zjednoczonych, mieszkam w stanie Utah. Ja uczę się polskiego już kilka lat, znaczy ja byłem misjonarzem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i zostałem powołany jako misjonarz gdy miałem 19 lat. Zostałem powołany, aby służyć Polakom w Chicago, a więc na początku uczyłem się polskiego tylko w Chicago.
Po dwóch latach w Chicago pojechałem do Polski już kilka razy i bardzo lubię bywać w Polsce i nie mogę się już doczekać następnej podróży do Polski.
Piotrze, chciałem Ci przede wszystkim podziękować za to co robisz dla słuchaczy, dla tych którzy chcą uczyć się polskiego, bo dla nas to wielki przywilej, aby mieć kogoś kto chce naprawdę pomóc innym. Więc dziękuję Ci Piotrze za to.
Jeszcze chciałbym powiedzieć, że ja lubię uczyć się polskiego oczywiście słuchając twoich podcastów i innych podcastów także, lubię słuchać Polskiego Radia, jest aplikacja na iphone, Tok-FM, to jest stacja radiowa w Polsce oczywiście, lubię tego słuchać na żywo jak jadę do pracy iz powrotem do domu.
Ja też bardzo lubię oglądać polskie seriale. Jest serwis w sieci w internecie TV Polonia. Ja lubię oglądać takie seriale jak na przykład… przede wszystkim lubię oglądać Ojciec Mateusz, wiem, że ty ten program też lubisz. Lubię też M Jak Miłość, lubię oglądać Teleexpress i różne wiadomości właśnie z Polski, bo wtedy mogę czuć się jakby w Polsce. Bardzo lubię ten kraj, jak już powiedziałem.
To chyba tyle już na dziś, dziękuję jeszcze raz za wszystko i mam nadzieję, że może jeszcze kiedyś się spotkamy, to, pa, pa, cześć!
Dziękuję bardzo! Dziękuję z całego serca! Bronek powiedziałeś, że to przywilej dla Ciebie, że może uczyć się polskiego ze mną. Kochani, przywilej to jest dla mnie, naprawdę, naprawdę czuję się wyróżniony, że chcecie uczyć się właśnie ze mną, że chcecie słuchać tego co mówię, naprawdę wielkie, wielkie dzięki, serdecznie dzięki!
Brennan nie powiedział dokładnie jak długo uczy się polskiego, nie wiemy czy to 2-3 lata czy 6-7, w każdym razie musicie przyznać, że mówi bardzo dobrze po polsku. Naprawdę pięknie.
Moi drodzy wygląda na to, że to już wszystko o czym dziś chciałem Wam opowiedzieć.
Pamiętacie nagranie Brennana z początku podcastu, jeśli chcecie mówić tak dobrze jak on, to musicie robić to samo co on, musicie dużo słuchać. Ja staram się przygotowywać dużo materiałów dla Was, dlatego mamy klub VIP, dlatego robię dla Was webinary, wyjaśniam filmiki.
Czasami dostaję do Was takie podziękowania:
Cześć Piotr!
Już słuchałem podcastu, w którym mówisz o słowach: umieć, znać, potrafić, wiedzieć. Dlaczego ja jestem bardzo leniwy? Na początku ja myślałem, że podcast był bardzo długi do słuchania, ale wszystko było bardzo ciekawe. Jestem bardzo zadowolony dlatego, że nauczyłem się dużo. Dziękuję bardzo za dobrą pracę i muszę powiedzieć, że jesteś bardzo, bardzo dobrym nauczycielem.
Trzymaj się zdrowo, pa, pa!
Eduardo, dziękuję bardzo. Bardzo mi miło. Kochani, czasami podcasty, webinary wydają się długie, ale warto czasami posłuchać czegoś przez długi czas, bo wtedy możemy zapomnieć, że słuchamy po polsku, że uczymy się polskiego. O to nam chodzi, żeby język polski stał się częścią nas, prawda? Taki jest nasz cel, dlatego jeśli nie macie dużo czasu, to polecam krótsze rzeczy, na przykład filmiki w klubie VIP, ale jeśli macie więcej czasu to posłuchajcie podcastów i webinarów. Naprawdę warto!
Dzięki Bennon, dzięki Eduardo, bardzo mi miło, że zrobiliście dla mnie nagrania. Kochani, dziękuję Wam wszystkim, dzięki że jesteście, dzięki że jesteście tak mili dla mnie, powiem to jeszcze raz – Bez Was to wszystko nie miałoby sensu!
Dziękuję wszystkim za dziś, pozdrawiam kolegów w Korei, może mnie słuchają, jeśli nie teraz to może kiedyś w przyszłości, gdy będzie już tam internet. Trzymajcie się wszyscy zdrowo, dziękuję za dziś i zapraszam następnym razem, pa, pa!
Real Polish PODCAST, Seria 7 (2018) | POSTĘP:Seria 7 (2018)- RP341: Dlaczego w kosmosie jest samochód?
- RP340: Jak działa homeopatia
- RP339: A gdyby I wojna światowa nie wybuchła…?
- RP338: Dziady – pradawny zwyczaj spotykania się z duszami
- RP337: Tajemniczy manuskrypt Wojnicza
- RP336: Czy żywność GMO jest niezdrowa?
- RP335: Krótka wycieczka do Kazimierza Dolnego
- RP334: Mikołaj Kopernik
- RP333: Dlaczego śpimy
- RP332: Wakacje na Kaszubach
- RP331: Wakacje na Pomorzu
- RP330: Etyka przyszłości
- RP329: Samorozwój – Nie dajmy się zwariować!
- RP328: Jaka będzie nasza przyszłość?
- RP327: Moi koledzy z Korei Północnej
- RP326: Adam Mickiewicz i Turcja
- RP325: John Lennon i jego czasy
- RP324: Polacy w Kanadzie
- RP323: Logiczny problem zła
- RP322: Historia Ukrainy w skrócie
- RP321: Tunele czasoprzestrzenne
- RP320: Kazimierz Jagiellończyk
- RP319: Co to jest bitcoin
- RP318: Rozmowa z Jasonem
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.