25:28 | Download mp3 file: Podcast RP254
Muzyka:
Stringed Disco Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Autumn Day Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/
Cześć moi drodzy! To znowu ja, Piotr. Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Co dobrego słychać, co porabiacie?
Cieszę się, że mnie słuchacie. Głupio jest mówić samemu do siebie. Na szczęście tam jesteście, słuchacie mnie i to już coś zupełnie innego. To miłe uczucie, gdy wiem że to co robię jest dla kogoś przydatne, że nie robię tego na marne. Dziękuję Wam za wszystkie miłe słowa, które od Was dostaje, za emaile, za komentarze, czytanie tego to wielka przyjemność dla mnie, wielka radość.
Jeszcze zanim zacznę dzisiejszy podkast chciałbym opowiedzieć troszeczkę o mojej stronie, o kursach, które tam są. Ostatnio dostałem kilka emaili, pytacie: Piotr, możesz powiedzieć czym różnią się twoje kursy, nie wiem od czego mam zacząć. Masz 100 historyjek, 365 historyjek i klub VIP. Co jest dla mnie?
OK, już odpowiadam, już wszystko wyjaśniam. Na mojej stronie, która nazywa się realpolish.pl znajdziecie podkast, no tak, to już wiecie, bo właśnie mnie słuchacie. Jeśli rozumiesz podkasty, rozumiesz o czym mówię, to kurs 100 Daily Polish Stories będzie za łatwy dla ciebie. 100 historyjek jest dla osób początkujących. To kurs dla osób, które dopiero zaczęły się uczyć polskiego. Znają już trochę słów, ale chcą jak najszybciej zacząć mówić po polsku.
365 historyjek, czyli Daily Polish Listening, tak nazwałem kolejny kurs, bo jest tu tyle historyjek, żeby słuchać codziennie jednej historyjki przez cały rok. Ten kurs jest dla średniozaawansowanych. Większa część tego kursu to skrócone wersje znanych książek. Opowiadam też trochę historyjek motywacyjnych.
Ostatnia rzecz jaką mam do zaproponowania to klub VIP. Tak to nazwałem. Klub VIP działa online. Jest przeznaczony dla osób, które dobrze rozumieją po polsku, ale chcą oglądać filmy bez tłumaczenia, chcą rozmawiać z ludźmi na ulicy. Jeśli należysz do klubu to możesz oglądać filmiki, w których krótkie wyjaśniam fragmenty filmów. Można również ściągnąć plik mp3 z nagraniem audio i słuchać tego nie tylko online. Jeśli dobrze rozumiesz moje podkasty, to myślę, że dobry dla ciebie jest kurs 365 historyjek, czyli Daily Polish Listening, a także klub VIP.
Mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne. Oczywiście oprócz tych kursów i klubu mamy też podkast, który jest zupełnie za darmo. Zapraszam więc bardzo serdecznie wszystkich do słuchania. Myślę, że z przyjemnością posłuchacie dzisiejszego podkastu. Mam nadzieję, że wciąż uczycie się polskiego, że cały czas doskonalicie się, codziennie, albo prawie codziennie słuchacie czegoś po polsku. To bardzo ważne. Pamiętajcie, im więcej słuchacie, tym więcej rozumiecie i tym lepiej mówicie po polsku.
Dziś chcę opowiedzieć historię Oga Mandino
Og Mandino był jednym z najczęściej czytanych autorów amerykańskich. Pisał książki na temat samorozwoju, sprzedano ponad 50 milionów kopii jego książek.
Jeśli chcecie przeczytać tę książkę, to może to zrobić po polsku, albo po angielsku. Myślę, że znajdziecie w internecie wersje w prawie każdym języku. Warto znaleźć sobie wersję po polsku i w swoim języku. Możecie wtedy czytać po polsku i sprawdzać trudne zdania w waszej wersji językowej.
Moi drodzy, to już wszystko na dziś. Dziękuję Wam bardzo i jak zawsze proszę o komentarze. Wasze komentarze sprawiają mi wiele przyjemności. Bardzo lubię je czytać. Dzięki nim wiem, że podkast, który zrobiłem był potrzebny, że słuchaliście go, że pomaga Wam to uczyć się polskiego, a może nie tylko… może ten podkast pozwala Wam również pomyśleć o czymś więcej. Wasze komentarze dają mi siłę, dają mi motywację, dają mi chęci do dalszej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy piszą komentarze, dziękuję za gwiazdki, które dajecie mi na iTunes, na Stitcherze.
iTunes – Real Polish Podcast
Stitcher – Real Polish Podcast
Dziękuję Wam bardzo serdecznie i jak zwykle zapraszam na następny podkast, zapraszam na kolejne spotkanie ze mną i z językiem polskim, pa, pa!
Real Polish PODCAST, Seria 4 (2015) | POSTĘP:Seria 4 (2015)- RP268: Boże Narodzenie 101 lat temu
- RP267: Jak nauka polskiego może zmienić twoje życie – rozmowa z Jasonem
- RP266: Bona Sforza – królowa, która sprowadziła warzywa
- RP265: 3 błędy których należy unikać i jak pokonać plateau w nauce polskiego
- RP264: Fryderyk Chopin – poeta fortepianu
- RP263: Musieć – Powienien – Móc
- RP262: 7 sekretów nauki języków obcych wg Steve’a Kaufmanna
- RP261: Polscy uchodźcy w Iranie
- RP260: Mówić płynnie po polsku w 6 miesięcy – rozmowa z Igorem
- RP259: Jak uczyć się języka polskiego efektywnie – rozmowa z Piotrem Procem
- RP258: Czy mogę nauczyć się języka polskiego?
- RP257: Na wakacje w Polskę – jedziemy do Sandomierza
- RP256: Polskie idiomy ze słowem czas
- RP255: Czy możemy zwolnić?
- RP254: Czego uczy nas Og Mandino
- RP253: Nauka polskiego – skąd wziąć na to czas?
- RP252: Jak dopiąć swego (i w końcu jak nauczyć się polskiego) czyli samokontrola
- RP251: Bogaty i biedny – opowiadanie po polsku
- RP250: Jak zrobić święconkę na Wielkanoc?
- RP249: Polskie idiomy, które musisz znać
- RP248: Nauka języka polskiego i reguła 10000 godzin
- RP247: Plany na wiosnę oraz Laura i Adam mówią po polsku
- RP246: Czy trudno nauczyć się polskiego? – rozmowa z Olgą
- RP245: Jak uczyć się polskiego – rozmowa z Eduardo
- RP244: Jak wyjść ze strefy komfortu i zacząć mówić po polsku
- RP243: Nowy rok – nowy start, noworoczne postanowienia
Migotka says
Dziękuję, Piotr ! Jak zawsze słuchanie twojego podkastu jest bardzo przyjemne, daje mi dalszą motywację do nauki języka polskiego. Na pewno przeczytam książki Oga Mandino. Dziękuję również za twoje rady o kursach, bo ja głównie uczyłam się polskiego tylko z książki, łatwo mi rozumieć formalnego języka (np. gazety, wiadomości itp…), ale trudno mi rozumieć potocznego języka. np. w seriale, Dołączę się do klubu VIP i dalej się uczę :-) Pozdrawiam !
Piotr RealPolish says
Cześć Migotka :) Piszesz bardzo dobrze po polsku. Na pewno dużo czytasz, to widać. Język, którym mówi się na ulicy jest trochę inny niż ten w wiadomościach i książkach. Myślę, że tak jest we wszystkich językach.
Jestem ciekawy jaki jest Twój język ojczysty. Pozdrawiam serdecznie!
Migotka says
Mój język ojczysty jest koreański :)
Piotr RealPolish says
To niesamowite, że tak dobrze nauczyłaś się polskiego. BRAWO!!!