RP184: Spacer o poranku

Muzyka: Stringed Disco Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/


Download mp3 file: Podcast RP184

Cześć, witajcie! Dzisiaj zapraszam Was na krótki spacer po łące o poranku.
Ja jestem Piotr, to jest Real Polish Podcast i jest to miejsce gdzie możecie uczyć się ze mną języka polskiego.

Witajcie na łące, właśnie wstałem o poranku, jest teraz gdzieś szósta rano. Słońce niedawno wstało i zobaczcie jakie piękne widoki. Ptaki śpiewają. Słońce jest jeszcze nisko. Cienie są bardzo długie. Jest bardzo cicho. Na tej łące nie ma żadnych ludzi.


You are not logged in or your account is not active (expired). This content (text, video, mp3) is available to active members only.
Please log in. Not a member yet? Please register your account.

Jestem ciekaw czy lubicie wstawać rano i podglądać przyrodę wtedy kiedy jest jeszcze na świecie bardzo cicho. Jeśli tak to napiszcie mi o tym. Czekam na Wasze komentarze i cóż… to koniec na teraz – trzymajcie się, cześć, do następnego razu, pa, pa!

Daily Stories Polish Language Course

Real Polish PODCAST, Seria 2 (2013) | POSTĘP:
Seria 2 (2013)

“Piotr your method is very very very good. I am so glad to learn about your teaching. Today at the doctor, I already feel confident speaking. Thank you Piotr.”

Masz pytanie? Napisz do mnie



    Subscribe
    Notify of
    guest
    16 Comments
    Oldest
    Newest Most Voted
    Tamar
    Tamar
    12 years ago

    Cześć Piotr!
    Dzięki za piękny filmik! Już wiesz, że ja uwielbiam wstawać wcześnie rano, codziennie wstaję o 4.15, zanim wschodzi słońce. Nawet w czerwcu – lipcu u nas słońce wschodzi później (u nas wszystko o godzinę później niż u was). U nas teraz ptaki zaczynają śpiewać podczas wigilii. Może jeszcze zrobię Ci filmik o tym jak wygląda u nas poranek.

    Don
    Don
    12 years ago

    O szostej rano na morzu nie wiala wiatru. Fale morskie byli spokojne i mgla lezy blisko ziemi. Fale morskie nie rozbili przeciw falochronu. Nawet moge posluchac ptaki spiewali ponad halasem morzu. Lubilem spacerowac na plaze z moja zona. Ta pogoda byla bardzo swieza i chlodna. Na piasku mozna zobaczyc mala zwierzety szukaja pokarmow. To jest czas dla mnie myslic o zyjcie i zaplanowac, co chce zrobic. Serio, lubie spedzic czas gdzie to jest cicho i mysle o moimi problemami i jak najlepszy moge pomagac dziecmi i zona. Czasami dostalem dobry pomysl ze moge korzystac.

    Znowa dzieki Piotr. Szosta jest dobrym czasem zeby myslic. Prawda?

    Tara H
    Tara H
    12 years ago

    Dziękuję za piękny film! Niestety nie wstaję tak wcześnie, ale to jest bardzo spokojnie! Jestem bardzo wesoła kiedy wstaję o szóstej rano, bo pogoda nie jest za gorący czy zimny a mogę słuchać wszystkie ptaków. Bardzo lubię, że możesz fotografować motyle! Oni są piękne!

    Susan Plonsky
    Susan Plonsky
    12 years ago

    Zwykle nie wstaję przed świtem. Zeszłego razu widziałem wschodzące słońce jeździłam na rowerze 400 km z moim przyjaciółmi. Jeździliśmy całe dzień i wtedy przez noc. Zakończyliśmy o świcie. Rano w pustynie Arizonej jest piękne ale suche. Nigdy nie mgły ani rosi. Na horyzoncie pojawia się różowe chmury. Kaktusi stoją spokojnie.

    Susan Plonsky
    Susan Plonsky
    12 years ago

    Wszędzie to samo. Rowerzyści narzekają. Jest zbyt gorąco. Jest zbyt zimno. W Arizonie szłyszałam, że jest zbyt wietrzny. Zawsze możemy znaleźć pretekst do nie zrobienia czegoś.

    Olya
    Olya
    12 years ago

    Mieszkaliście w bardzo fajnym miejscu!
    Nie myślałam, że pajęczyny z rosą tak ładnie mogą wyglądać!I tak ich mnóstwo! Naprawdę jest ładnie, ale nie potrafiłabym wstać wcześnie rano, jestem sową:)

    Olya
    Olya
    12 years ago

    P.S. w Poznaiu też jest baardzo gorąco

    Ron
    Ron
    12 years ago

    to podcast szczególnie mi się podobało, dzięki!

    zwykle nie wstaję wcześnie rano ale kiedy to robię, wtedy zawsze to lubię czuczenie spokóju

    Svetlana
    Svetlana
    12 years ago

    Piotr!

    To jest mój ulubiony film!
    Takie piękne i jasne!
    Daje cudowny nastrój!
    dziękuję…

    More posts

    16
    0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x